Brzezowska Renata

zobacz inne zdjęcie:
Garett Pianista Lach Ricardo Watażka kozacki Nazgul Shake Christiano Aerton Senna Queen
 
Nazywam się Renata Brzezowska. Urodziłam się 13.11.1979 roku w Nowym Sączu. Odkąd pamiętam – malowałam. Kredki, ołówki, farby i nieodłączny blok rysunkowy, wypełniały każdą wolną chwilę mojego życia. Różnorodność tematyczna, tak oczywista dla dziecka, powoli dojrzewała, przeradzając się w twórczość cykliczną, mającą przeważnie podstawy w zasłyszanej opowieści, czy też w obejrzanym filmie.
Jako ośmiolatka namalowałam pierwszy, wyjątkowo udany szkic; pamiętam go do dziś, jak przyozdabiał z powodzeniem ostatnią stronę zeszytu do matematyki. Dzięki tej pracy wiedziałam, że oprócz niewątpliwej zabawy, jaka dostarcza mi malowanie, będzie to również moja wielka pasja. Z biegiem lat pojawiają się: szkice zwierząt, nieśmiała, martwa natura, wiejskie pejzaże… Z nimi pod rękę odeszłam „na chwilę” od portretowania osób, za to z właściwym sobie zaangażowaniem podeszłam do malowania koni – zwierząt, które pośród innych szczególnie sobie upodobałam. Malowanie portretów - nie powiem – nęciło, ale – teraz to zauważam – zawsze znalazło się coś ważniejszego, coś choćby do naszkicowania i dopiero motywacja siostry zachęciła mnie do odnowienia starych umiejętności. Portrety znanych osób, i tych, mieszkających po sąsiedzku, ruszyły spod mojej ręki jak lawina i wciąż przybywały nowe.
Przesyt obraną techniką nastąpił w 2000 roku, kiedy to pod uwagę wzięłam inne możliwości: pastelę, w której tworzyłam niemal dwa lata, akwarele na dowolnym materiale, obecnie zaś rozsmakowałam się w akrylu na płótnie. Pozostało szkło, do którego się przymierzam i oleje dające ogromne możliwości twórcze i kompozycyjne.
Od roku 2005 należę do TPSP w Nowym Sączu. Upłynął rok od przyjęcia mnie do Towarzystwa i już organizowałam swój wernisaż zatytułowany „Chwila i przestrzeń”, w ramach którego uaktywniłam wspomniany temat tak w lekkich pejzażach, jak i wrażeniach wymalowanych na twarzach portretowanych na płótnach ludzi.
Wciąż się rozwijam, poszukuję różnorodności, bawię się światłem, efektami, tematycznie wiele czytam, pogłębiając wrażenia i wyobraźnię, i choć potrzeba byłoby niejednego życia, aby w tym, co robię osiągnąć doskonałość i harmonię, to jednak dążę do wspomnianych próbując tchnąć w swoją pracę umiłowanie do sztuki, pasję i wartości, i poprzez nie chcę pokazać jak niewiele trzeba, aby tchnąć w człowieka pomysł na jego własną realizację, a zarazem jak wiele trudu trzeba sobie zadać by się zrealizować na poziomie godnym pasjonata.
 
 

Prace artysty w naszej galerii:
 
Brzezowska Renata
Brzezowska Renata
Brzezowska Renata
Brzezowska Renata
Brzezowska Renata
Brzezowska Renata
 

Brzezowska Renata
Brzezowska Renata
Brzezowska Renata
Brzezowska Renata
 
 


 
 
 
 
wykonanie: inti.pl
© Instytut Europa Karpat