Witamy w Galerii Karpackiej!

Karpaty są postrzegane przez wielu jako miejsce magiczne. Tutejsze krajobrazy, charakterystyczna architektura, barwny folklor, bogactwo wierzeń i legend są silną inspiracją dla artystycznych dusz. Może, dlatego trudno znaleźć w Europie drugi region, który mógłby się pochwalić takim bogactwem twórczości – szczególnie amatorskiej, ale także profesjonalnej.
 
Galeria Karpacka powstała, aby gromadzić i pokazywać różne przejawy karpackiej wyobraźni. Malarstwo, rzeźba, fotografia, architektura, rękodzieło; rozmaitość stylów, technik i tematów – to wszystko znajdziecie na stronie, nad którą stale pracujemy chcąc wzbogacać jej zawartość. Zaczynamy od krótkich wizytówek artystycznych twórców – amatorów z nowosądeckiego TPSP. Z czasem będziemy poszerzać zasoby prezentując sylwetki i dzieła artystów profesjonalnych, opracowania ekspertów i stale urozmaicając istniejące działy. Pamiętajcie, że podwoje Galerii Karpackiej są szeroko otwarte nie tylko dla oglądających. Zainteresowanych współpracą twórców prosimy o kontakt.
 
 
 

Wybrani artyści...

Jacek Wnuk
Fotograf, podróżnik. Doktorant w Instytucie Nauk o Ziemi UMCS w Lublinie. Absolwent fotografii PWSFTviT w Łodzi, Geografii UMCS w Lublinie i fotografii PPSKAKiB w Krośnie. Organizator i uczestnik wielu wypraw w trudnodostępne przyrodniczo regiony Rosji, Ukrainy, Białorusi i Rumuni. Miłośnik gór a szczególnie Karpat Wschodnich....
2008-04-28  |  
 

 
 
 
 
 
wykonanie: inti.pl
© Instytut Europa Karpat